Etiket arşivi: dental implant

diş implantı

DİŞ İMPLANTLARI

DİŞ İMPLANTLARI

Diş implantları insanların hayatlarında olumlu yönde iyileşme sağlar. İmplantlar görünümü doğal dişler gibi olan, hissettiren ve doğal dişlerimiz gibi işlev gören bir temel sağlamak üzere tasarlanmıştır. Dişlerini kaybeden kişi, dişlerin doğal görünmesini , yüz hatlarının korunacağını bilmesini ister. İmplant diş yaptıran hastalar güvenle gülümseyebilmektedir.

DİŞ İMPLANTLARI NEDİR?

İmplantlar, dişlerin eksik olduğu çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilen minik titanyum vidalardır. Bu metal vidalar diş kökünün yerine geçer. Belirli bir zaman geçtikten sonra yaklaşık üç ile altı ay sonra kemik titanyumla birleşir, yapay dişler için güçlü bir temel oluşturur. Diş etleri boyunca çıkıntı yapan küçük postlar daha sonra implanta bağlanır. Bu direkler, yapay yedek dişler için sabit çapalar sağlar.
İmplantlar ayrıca, diş eksiklikleri yüzünden meydana gelen kemik bozulmasını önleyerek yüz yapısını korumaya yardımcı olur.

CERRAHİ PROSEDÜR

Birçok hasta için, diş implantlarının yerleştirilmesi iki aşamalı cerrahi prosedür içerir. Öncelikle, implantlar çene kemiğinize yerleştirilir. Ameliyattan sonraki ilk üç ile altı ay boyunca, implantlar çene kemiği ile yavaş yavaş yapışan diş etlerinin yüzeyinin altındadır. Bu kaynaşma sürecinde geçici protez takılır ve yumuşak dişe zarar vermeyecek yiyecekler yenmelidir.

Bego Diş

İmplant

İmplant diş, her türlü diş eksikliklerinde çene kemiklerine, eskiden dişlerin bulunduğu bölgelere konulan ham maddesi titanyum olan bir tür vidadır.

Eksik diş neden tedavi edilmelidir

Eksik dişin önündeki, arkasındaki ve karşısındaki dişler zamanla eksik olan diş bölgesini kapatırlar. Eksik diş bölgesinin karşısındaki diş uzar, yanındaki dişler ise eksik diş bölgesine doğru yatarlar. Bu şekilde dişlerine ağızdaki pozisyonlarının bozulması eksik diş bölgesinin yanındaki ve karşısındaki dişlerde dişeti problemlerine, hijyenin iyi sağlanamamasına, diş çürüklerine ve sonuçta bu dişlerinde kaybına neden olur. Bununla birlikte çiğneme etkinliği azalır ve çene ekleminde problemler ortaya çıkabilir.

Hangi durumlarda implant uygulanabilir?

Dişlerimiz sadece çiğnemek için değil konuşmamızı, görünüşümüzü etkileyen bir organımız olduğu unutulmamalıdır. Tek diş eksikliği , birden fazla diş eksikliği ve tam dişsizlik durumlarında implant uygulanabilir.

Diş Klinigi

Diş Klinigi

İmplant tedavisine uygun muyum?

Normal bir yara iyileşme kapasitesi olan, ağız hijyenini sağlayabilecek, yeterli miktarda ya da yeterli miktara ulaştırılabilecek potansiyelde sağlıklı kemik yapısına sahip, implant yapımı için kesinlikle sakınca teşkil eden bazı hastalıkları olmayan herkes implant tedavisi görebilir. Siz kendinizi bir aday olarak görüyorsanız doktorunuz, implantın sizin için doğru bir seçim olup olmadığına karar verir.

İmplant uygulamasının yararları nelerdir?

İmplant, sağlam, rahat ve güvenilir bir uygulamadır. İmplantlar üzerine yapılan protezler, gerçek dişlerin yerini alırken en doğal yapıyı oluştururlar. Eksik dişlerin tamamlanması sürecinde, sağlıklı dişlere dokunulmamış olur. Tüm protezlere oranla çok daha uzun ömürlüdür. Dolayısıyla diş kaybının etkileri fizyolojik olduğu kadar psikolojik de olacaktır. İmplant, doğal dişin yerine geçen bir özel uygulama olarak, diş kayıplarının yol açacağı her türlü soruna kesin ve en sağlıklı çözümü getirmektedir.

İmplant Diş Markaları

İmplant kullanım ömrü

İmplant’ ın kullanım ömrü ne kadardır ?
Ağızda implantın uygulandığı bölgede bulunan kemik kalitesi, bireyin kontrol edilemeyen yüksek Diyabet ya da bağışıklık sistemini düşürücü bir hastalığı olmaması, ağız hijyeni kurallarına dikkat etmesive 6 ayı geçirmeden diş hekimi kontrolüne gitmesine göre; 10 ila 30 yıl arası kullanılabilmektedir. Uzun vadede kalıcı olarak kabul edilir.

Tedavi Süresi ne kadardır ?
İmplantı çene kemiğine yerleştirdikten bir hafta sonra dikişler alınır. Üst yapı protezine geçmeden önce implant ve kemiğin kaynaması için(osseointegrasyon süresi) 2,5-4 ay arasında bekleme süresi vardır. Bu süre implant yerleştirilen bölgenin kemik kalitesine, alt ve üst çene olmasına, implantın yüzey kalitesine, operasyonun başarısına ve hastanın sistemik iyileşme yapısına göre değişiklik göstermektedir.

 

İmplant tedavisi fiyatları

İmplant Nedir?

İmplant nedir?

Diş hekimliğinde diş eksikliklerinin giderilmesi amacı ile uygulanır. İmplant ağızda çene kemiği içerisine yerleştirilir. Diş çekildikten sonra çüğneme fonksiyonu yitirilir. Gıdalar öğütilmeden mideye gönderildikleri için hazım problemleri yaşanır. Diğer taraftan eksik dişler estetik olarak da kişinin görünümünde olumsuz etki yaparlar. Çekilen diş boşluğuna doğru hem her iki yandaki diş hem de çiğneme fonksiyonuna katılan karşı çenedeki diş hareket eder. İleride telefisi mümkün olmayan bu değişiklikler oluşmadan eksik diş boşluklarının telafi edilmesi gerekir.

İmplant yapıldığı malzeme bakımından vücut ile biyolojik uyum sağlayan titanyum malzemesinden üretilir. Titanyum tıp ve diş ekimliğinde özellikle tercih edilen allerjik reaksiyonlara yol açmayan bir malzemedir. Titanyum kemik içerisine koyulduktan sonra kemik ile entegre olur ve hücre bazında etrafına kemik tutunumu sağlanır. Osseointegrasyon adı verilen nkemik ile implantın kaynaşması sayesinde uzun ömürlü kullanılabilen implant üzeri diş protezlerinin yapılması mümkün olmaktadır.

Diş hekimliğinde 30 yıldan daha uzun süredir başarı ile uygulanan implant tedavisi ile ilgili bilgialmak isterseniz size uygulanması gereken tedavi şeklini belirlemek ve tedavi süresi ile fiyatlarını öğrenmek için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi alabilirsiniz. Her kişi için uygulanacak implant tedavi yöntemi farklı olacağı için tahmini de olsa bir fiyatı telefon ile öğrenmek pek sağlıklı olmaz Gene olarak implant tedavi fiyatları klasik diş köprü ve protez diş fiyatlarından daha yüksektir. Diş hekimliği uygulasmaları kişiye özel hizmet ürettikleri için fiyat olarak ucuz değildir. Ancak yapılan dişlerin kullanılma süreleri ve konforu göz önünde bulundurulduğunda ödenen ücretin karşılığı fazlası ile alınır.

Uzun yıllar kendi dişleriniz gibi kullanabileceğiniz implant diş tedavisi hakkında ayrıntılı bilgileri Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya nın www.drsertac.com/implant sayfasında bulabilirsiniz.

YERLİ VE İTHAL İMPLANT FİYATLARI NEDİR?

İmplant tedavisinde kullanılan implant malzemesi genellikle Avrupa ve Amerika dan ithal edilmektedir. son yıllarda buna kore ve uzak doğudan getirilen markalar da eklenmiştir. Her nerede üretilirse üretilsin implantların taşıması gerekli tıbbi özellikler ve lisans koşulları vardır. Menşei belli ve satış izni olan bütün implantlar piyasada size sunulabilir. Bunu otomobilin trafiğe çıkış ruhsatı gibi düşüneblirsiniz. Satış izni olan implantların sağlığa zararı yoktur ancak kullanım ömrleri ve perfonmansları farklılık gösterir.

İstanbul Küçükçekmece ilçesinde bulunan Diş Kliniğimize Almanya Hollanda Avusturya Amerika gibi birçok ülkeden diş sorunu olan hastalar müracaat etmekte. Diş tedavileri için yaptıkları araştırmada dost akraba veya tanıdıklarının kliniğimizde uygulana implant tedavilerini duyup gören ve memnuniyetler neticesinde kendileri de implant uygulamasına karar verern hastalara önce tedavi planı yapmaktayız.

Tedavi planı ayrıntılarını ve toplam tedavi siresi ile Türkiye de kalma sirelerini öğrendiklerinde programlarını ona göre güzenlemekteler.  En iyi implant tedavisini uyuglamak için zamana ihtiyaç vardır. En iyi implant tedavisi kurallara uygun yapılan ve hekim hasta işbirliğinin en iyi seviyede olduğu tedavidir.

İletişim formu vasıtası ile randevu alabilir size yapılabilecek tedavi ayrıntıları muyeneniz sonraı öğrenebilirsiniz.