Etiket arşivi: implant fiyatı

İmplant Diş

BÜTÜN DİŞLER İÇİN İMPLANT

Diş eksikliğinin ne olduğunu ancak çeken bilir. Tek dişimiz bile çekilse onun ne kadar işlevsel olduğunu ancak diş çekiminden sonra anlayabiliyoruz değil mi? Bir de bütün dişlerin çekildiğini düşünün ne kadar zor bir durum değil mi?

Diş hekimleri her ne kadar diş çekiminden kaçınsa da yine diş çekimi bazen kaçınılmaz olmakta. Özellikle periodontal olarak sorun yaşayan hastalar için yaygın diş kayıpları söz konusu. Diş kaybı nedeni olarak belirttiğim periodontal sorunun ne demek olduğunu da hemen açıklayalım. diş çevresinde diş ile kemiği birbirine bağlayan çok sayıda ve çok ince liflerdir. Tıpkı paraşüt iplikleri gibi düşünürseniz bu lifler diş ile kemiği birbirine bağlar. Bu dokularda ve çevresinde bulunan diş eti dokularında enfeksiyon olduğunda dişler sallanmaya başlar. Çevresindeki kemik desteği de oluşan enfeksiyon nedeni ile azalır.

Diş Kaybı ve İmplant Tedavisi

implant diş yapımında kemik

implant diş yapımında kemik

İmplant yapımında en önemli konulardan birisi kemik miktarıdır. İmplantı destekleyen kemik ne derece sağlıklı olur ise implantın ömrü de o derece uzun olacaktır. İmplantların da doğal diş gibi kemik içerisinde olmak zorunda olduğunu biliyoruz. Çevresindeki kemik ilk uygulandığı sırada ne kadar iyi ise zaman içerisinde de bu durum devam eder ve kemik desteği yeterli sağlıklı uzun ömürlü implantlar ağızda sorunsuz kullanılır. İmplant uygulma sırasında frezlein çapları ve boyları bellidir. Bu boy ve çapa uygun implantlar yerleştirilir. Kemik içerisinde yuva açıldığında bütün çeperlerde ihtiyaç kadar kemik hacmi kalmalıdır.

Tomogrofi görüntülerinde kemik kalınlığı ölçülebildiği için yerleştirilecek implant çapları da önceden aşağı yukarı belirlenebilecektir.

 

Gülüş Tasarımı

Gülüşünüzden memnun değilseniz modern ve estetik diş hekimliği bir çok opsiyonla karşımıza çıkıyor. “Estetik” Yunanca’da duygu ve duygusallık anlamına gelen “ aesthesia” kelimesinden türemiştir. Estetik diş hekimliği ise ağız ve yüz bölgesinin sağlık ve doğal güzelliğinin yeniden düzenlenmesi anlamında kullanılır. Okumaya devam et

İMPLANT MARKALARI

 İmplant Markası?
Günümüzde implant markaları ve implant üreten firmalar o kadar artmıştır ki, diş hekimliğinde uygulanan yüzü aşkın implant markası bulunmaktadır,

“Şu firmanın ürettiği güvenlidir bu değildir” gibi bir şey söyleme durumumuz söz konusu değildir. Fakat çok iyi bilmekteyiz ki implant yaptırmak isteyen kişilerin kafasını en fazla meşgul eden sorulardan biri bu.

Bizim bu soruya cevabımız ancak şu şekilde olabilir: dental implant üreticilerini kabaca ikiye ayırabiliriz: bu alanda çok uzun süreden beri(20 yılı aşan) üretim yapan, faaliyet gösteren, dolayısıyla ürettiği implantların diş hekimleri tarafından uygulanma sonuçlarını gören, bunun sonuçlarına ve geri dönüşlerine göre kenidini geliştiren, daha güvenli ve uzun ömürlü implant üretmek için araştırma faaliyetlerine yeterince bütçe ayıran, ve dolayısıyla kendini ispatlamış firmalar, bir de henüz yeterince pratik veri elde edemediğimiz, dental implant sektöründe oldukça yeni diyebileceğimiz firmalar söz konusu.

Yine belirtmemiz gerekirse bu ayrım sadece sınanabilirlikle ilgili koyduğumuz bir ayrımdır. Nitekim firmaların güvenirliği, başarısı, deneyimi, kalıcılığı.. vs. gibi bir çok kriter göz önüne alındığında, her bir markayı ayrı irdelememiz gerektiği sonucuna varırız.

ileİMPLANT MARKALARI.

İmplant yapıldıktan sonra

Dikkat edilecekler

Her cerrahi müdahale sonrası ağrı ve acı duyulması normaldir.

Reçetede belirtilen ilaçların zamanında ve yazıldığı gibi ağrının başlamasını beklemeksizin alınması gerekmektedir. Önerilen dozlar aşılmamalıdır.

Çok hafif bir kanama nedeniyle ilk gün tükürüğün renginin kırmızı olması normaldir. Bu sebeple steril bir gazlı bez katlanarak kanamanın olduğu bölgede tampon yapılmalıdır.

Aspirin kullanılmamalıdır.

Ağız çalkalamak ve şiddetli tükürmekten kaçınılmalıdır.

Bir hafta süreyle spor ve sauna yapılmamalıdır.

Sadece uyumak amacıyla uzanın, eğer uzanıyorsanız başınızın seviyesi daima ayaklarınızdan daha yukarda olmalıdır.

Operasyon bölgesinin şişmesi normaldir 2. gün maksimum seviyeye ulaşır.

O bölgeye naylon torba içerisinde buz konarak ilk 48 saat dışardan soğuk kompres yapılmalıdır.

Sıcak yemek ve içecekler tüketilmemelidir, ılık ve soğuk gıdalar alınabilir.

Güneşte uzun süreli durulmamalıdır.

Operasyon bölgesindeki dikişleri merak edip görmek için yanak çekiştirilmemelidir.

İmplant sonrası dikkat edilecekler.

2015 İmplant Fiyatı

İmplant diş Fiyatı

İmplant tedavisi pahalı mıdır?

Kullanım ömrü ve rahatlığı ile kıyaslandığında implant diş fiyatı pahalı bir tedavi değildir.
Narkasına göre fiyatı deişen implantlar 1000 tl den başlar 3000 tl ye kadar implant fiyatı alabilirsiniz. Klinik fiyatımız için bizi arayınız 02125403434 Bir tane diş çekildiğinde önündeki ve arkasındaki dişi kesmeye gerek kalmadan çekim boşluğuna implant diş tedavisi yapılabilir.Bu sağlam dişlerin kesilmemesi kişiye son derece büyük avantaj sağlar.. Dişsiz bölgenin her iki yanındaki dişlerde aşındırma yapma zorunluluğu ortadan kalkar.Bunun yanında, çevre dokularda, o bölgede alışılmış sabit köprü yerine, tek bir implant dişin getirdiği avantajlar da,  son derece önemlidir.

Tek diş eksikliklerinde, implant üstü kaplamaları değerlendirirken farklı bakış açıları gereklidir. Tek diş eksikliğinde implant ile tedavi planlaması yaparken, bu vakaların bir bölümünün basit ya da normal zorlukta, ancak bir diğer bölümünün ise, zor vakalar grubunda olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkartmamalıyız. İmplant dişhekimliğinde, vakalar zorluk derecelerine göre 3 farklı grupta değerlendirilir. Bunlar:

1- Basit  ,

2- Zor  ,

3- Karmaşık .

Basitten karmaşığa, tüm vaka grupları cerrahi ve protetik yönden değişik şekilde ele alınmasının da gereği unutulmamalıdır. Bir vakanın cerrahi yönden basit olabilmesinin en önemli koşulu, o vakadaki anatomik koşulların olabildiğince normal olmasıdır. Örneğin, herhangi bir nedenle kemik defektlerine sahip vakalar, implant yerleştirilecek bölgede yetersiz kemik hacmine sahip vakalar ve yine bu bölgedeki, şinüs, burun tabanı ya da mandibular kanal gibi anatomik oluşumların optimum boyutlarda implant yerleştirilmesine engel oluşturduğu vakalar, her zaman zor vaka grubu olarak değerlendirilirler.

Kemik defekti olan vakalar, cerrahi yönden zor veya karmaşık olarak değerlendirilir. Bu gibi vakaların implant öncesi ya da sırasında mutlaka sorunsuz hale getirilmesi gerekir.

Yapılacak kaplamalara göre, dişsizlik sınıflarına göre basitten karmaşığa doğru sıralandırılmaktadırlar.

Tek diş eksikliği ve bölümlü dişsizlik vakalarının bir kısmı, protetik yönden basit, bir kısmı ise zor vakalardır.

Tam dişsizlik durumunda ise, hastaya implant destekli protezler planlanıyorsa, bu vakalar basit; ancak, hastaya implant destekli sabit protez planlanıyorsa, bu tip vakaları da oldukça zor vaka grubunda değerlendirmek gerekir.

Protetik yönden tek diş eksikliği ve bölümlü dişsizlik vakalarının basit ya da zor olmasını belirleyen en önemli etken, dişsizliğin anterior ya da posterior bölgede olmasıdır. Başka bir deyişle, anterior bölgedeki estetik kavramı, vakaların zorlaşmasının en önemli nedenidir. Tanı ve tedavi planlamasından başlayarak, uygulanan cerrahi ve protetik protokol, anterior bölgede estetik nedeniyle, posterior bölgeye göre bir takım farklılıklar gösterir.

Tek diş eksikliği vakalarında, dişsizlik bölgesi posteriorda yer alıyorsa, bu vakalar basit olarak değerlendirilir. Ayrıca, mandibuladaki anterior tek diş eksikliği vakaları da basit vakalardır. Buna karşın maksilladaki anterior tek diş eksikliği vakaları zor vakalar olarak nitelendirilmelidir. Maksillada ön bölgede klinisyenin işini güçleştiren ve değişik nedenlerle ortaya çıkan birtakım doku kusurlarına sıklıkla rastlanmaktadır. Bu durumlar, anatomik ve patolojik olarak 2 farklı katogoridedir.

Örneğin, konjenital diş eksikliklerinde görülen ince alveolar kret ve/veya alveolar prosesin bukkal bölgesindeki doku underkatı, klinisyenin tedavi planlamasını ve klinik çalışmalarını zorlaştıran anatomik koşullardandır. Patolojik koşulları değerlendirmek gerekirse, diş çekimi sırasında alveolar prosesteki fasiyal kemiğin kırılması; kök ankilozlarının, kök rezorpsiyonlarının ve kök fraktürlerinin ortaya koyduğu durumlar vakaları zorlaştırmaktadır. Bunlardan başka, periodontal hastalıklar, periapikal lezyonlar ve uzun süre dişsiz kalma durumlarında, bu bölgedeki kemik yapısını olumsuz yönde değiştiren patolojik faktörlerdir.