Etiket arşivi: implant tedavisi

İmplant Diş

İmplant Diş

İmplant Diş

Uygulanan diş implantları bir ömür boyu kullanılmak amacıyla yapılırlar ancak ürününde olduğu gibi implantlarında belli bir ömrü vardır. Ağzımızdaki doğal dişleri bile belirli bir süre kullanabildiğimize göre implantlar içinde özellikle çene kemiğinin erimesi ve yaşlılık ile beraber doğal atrofi adı verilen kemik yıkımı sürecinden etkilendiği bir gerçektir.

Pazarlama amacıyla bir ömür boyu garantili verilen implant ve üzerindeki diş işin doğrusu sizin implantlara baktığınız kadar size hizmet verebilirler.

İyi bakılan diş implantlarının 30-40 yıl kadar sorunsuz ağızda kaldığı bilinmektedir.  Günümüzde İnsanların sağlıklı bir şekilde ağızda kalma süresi hakkında birçok farklı bilgi edinebilirsiniz. Eğer ağzımızdaki implantları uzun süre kullanmak istiyorsanız yıllık diş hekimi kontrollerine kısaltmadan gitmenizi tavsiye ederim.

Diş etlerinde ve kemik yüzeyinde sorun ortaya çıktığında zamanında tedavi yapılması sayesinde implantınızın ömrü uzayacaktır. Bilinmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi implantların tek başına ağızda hizmet ettiğidir.

İnsanlar ile beraber implant üzerindeki protezlerinin ömrü de son derece önemlidir. İmplantlarda herhangi bir sorun oluşmasa da bunun üzerindeki protezde sıkıntı yaşanabilir. Bu protezlerin tamiri veya tamiri mümkün olmadığı durumlarda yeniden yapılması gerekebilir . Implant ömrünü kısaltan önemli etken diş eti hastalıklarıdır.

Ağız bakımına önem göstermeyen kişilerde dişeti hastalıklarının oluşma ihtimali çok yüksektir. Yeterli ağız bakımının yapılmadığı durumlarda diş eti hastalıkları kısa süre içerisinde oluşur ve ilerler. Diş implantlarının kaybedilmesine sebep olan bu hastalıkların en önemli nedenlerinin başında sigara ve alkol gelmektedir. Bu kötü alışkanlıkları devam ettiren kişiler kendi dişlerinde yaşadıkları olumsuzlukları implantlar ile de yaşarlar. Zaman içerisinde de implant kayıpları oluşur.

İmplantın uzun ömürlü olaması için hastanın günlük ağız temizliğine özen göstermesi gereklidir. Aşırı sert ısırmamasında fayda vardır. İmplant vidaları çiğneme kuvvetini kişiye hisettiremezeler. Kişi diş üzerine ne kadar kuvvet uygulandığını anlayamaz. Çok sert cisimler ısırıldığında  implantın üzerindeki kaplamanın veya protezin kırılmasına neden olabilir.

Düzenli yapılacak diş hekimi kontrollerinde iyi bakım yapılamayan bölgeler belirlenir. buralarda birikmiş bakteri plağı veya diş taşları var ise temizlenir. Bu sayede sorun ilerlemeden çözülmüş olur. Diş taşları temizlenmez ise diş eti enfeksiyonu ve kemik erimesine neden olacağı için implantın kaybedilmesi gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

İyi bakım yapılan ağızda düzenli diş hekimi kontrolleri de uygulanıyor ise implantların ağızda kullanım ömrü ömür boyu olabilir. Ayrıntılı bilgi ve muayene için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ile görüşebilirsiniz.

Sonraki yazımızda implant üzerine uygulanacak dişlerin estetik özellikleri konusuna yer vereceğiz.

İmplant tedavisi fiyatları

İmplant Nedir?

İmplant nedir?

Diş hekimliğinde diş eksikliklerinin giderilmesi amacı ile uygulanır. İmplant ağızda çene kemiği içerisine yerleştirilir. Diş çekildikten sonra çüğneme fonksiyonu yitirilir. Gıdalar öğütilmeden mideye gönderildikleri için hazım problemleri yaşanır. Diğer taraftan eksik dişler estetik olarak da kişinin görünümünde olumsuz etki yaparlar. Çekilen diş boşluğuna doğru hem her iki yandaki diş hem de çiğneme fonksiyonuna katılan karşı çenedeki diş hareket eder. İleride telefisi mümkün olmayan bu değişiklikler oluşmadan eksik diş boşluklarının telafi edilmesi gerekir.

İmplant yapıldığı malzeme bakımından vücut ile biyolojik uyum sağlayan titanyum malzemesinden üretilir. Titanyum tıp ve diş ekimliğinde özellikle tercih edilen allerjik reaksiyonlara yol açmayan bir malzemedir. Titanyum kemik içerisine koyulduktan sonra kemik ile entegre olur ve hücre bazında etrafına kemik tutunumu sağlanır. Osseointegrasyon adı verilen nkemik ile implantın kaynaşması sayesinde uzun ömürlü kullanılabilen implant üzeri diş protezlerinin yapılması mümkün olmaktadır.

Diş hekimliğinde 30 yıldan daha uzun süredir başarı ile uygulanan implant tedavisi ile ilgili bilgialmak isterseniz size uygulanması gereken tedavi şeklini belirlemek ve tedavi süresi ile fiyatlarını öğrenmek için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi alabilirsiniz. Her kişi için uygulanacak implant tedavi yöntemi farklı olacağı için tahmini de olsa bir fiyatı telefon ile öğrenmek pek sağlıklı olmaz Gene olarak implant tedavi fiyatları klasik diş köprü ve protez diş fiyatlarından daha yüksektir. Diş hekimliği uygulasmaları kişiye özel hizmet ürettikleri için fiyat olarak ucuz değildir. Ancak yapılan dişlerin kullanılma süreleri ve konforu göz önünde bulundurulduğunda ödenen ücretin karşılığı fazlası ile alınır.

Uzun yıllar kendi dişleriniz gibi kullanabileceğiniz implant diş tedavisi hakkında ayrıntılı bilgileri Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya nın www.drsertac.com/implant sayfasında bulabilirsiniz.

YERLİ VE İTHAL İMPLANT FİYATLARI NEDİR?

İmplant tedavisinde kullanılan implant malzemesi genellikle Avrupa ve Amerika dan ithal edilmektedir. son yıllarda buna kore ve uzak doğudan getirilen markalar da eklenmiştir. Her nerede üretilirse üretilsin implantların taşıması gerekli tıbbi özellikler ve lisans koşulları vardır. Menşei belli ve satış izni olan bütün implantlar piyasada size sunulabilir. Bunu otomobilin trafiğe çıkış ruhsatı gibi düşüneblirsiniz. Satış izni olan implantların sağlığa zararı yoktur ancak kullanım ömrleri ve perfonmansları farklılık gösterir.

İstanbul Küçükçekmece ilçesinde bulunan Diş Kliniğimize Almanya Hollanda Avusturya Amerika gibi birçok ülkeden diş sorunu olan hastalar müracaat etmekte. Diş tedavileri için yaptıkları araştırmada dost akraba veya tanıdıklarının kliniğimizde uygulana implant tedavilerini duyup gören ve memnuniyetler neticesinde kendileri de implant uygulamasına karar verern hastalara önce tedavi planı yapmaktayız.

Tedavi planı ayrıntılarını ve toplam tedavi siresi ile Türkiye de kalma sirelerini öğrendiklerinde programlarını ona göre güzenlemekteler.  En iyi implant tedavisini uyuglamak için zamana ihtiyaç vardır. En iyi implant tedavisi kurallara uygun yapılan ve hekim hasta işbirliğinin en iyi seviyede olduğu tedavidir.

İletişim formu vasıtası ile randevu alabilir size yapılabilecek tedavi ayrıntıları muyeneniz sonraı öğrenebilirsiniz.