Etiket arşivi: implant

İmplant Diş

BÜTÜN DİŞLER İÇİN İMPLANT

Diş eksikliğinin ne olduğunu ancak çeken bilir. Tek dişimiz bile çekilse onun ne kadar işlevsel olduğunu ancak diş çekiminden sonra anlayabiliyoruz değil mi? Bir de bütün dişlerin çekildiğini düşünün ne kadar zor bir durum değil mi?

Diş hekimleri her ne kadar diş çekiminden kaçınsa da yine diş çekimi bazen kaçınılmaz olmakta. Özellikle periodontal olarak sorun yaşayan hastalar için yaygın diş kayıpları söz konusu. Diş kaybı nedeni olarak belirttiğim periodontal sorunun ne demek olduğunu da hemen açıklayalım. diş çevresinde diş ile kemiği birbirine bağlayan çok sayıda ve çok ince liflerdir. Tıpkı paraşüt iplikleri gibi düşünürseniz bu lifler diş ile kemiği birbirine bağlar. Bu dokularda ve çevresinde bulunan diş eti dokularında enfeksiyon olduğunda dişler sallanmaya başlar. Çevresindeki kemik desteği de oluşan enfeksiyon nedeni ile azalır.

Diş Kaybı ve İmplant Tedavisi

implant diş yapımında kemik

implant diş yapımında kemik

İmplant yapımında en önemli konulardan birisi kemik miktarıdır. İmplantı destekleyen kemik ne derece sağlıklı olur ise implantın ömrü de o derece uzun olacaktır. İmplantların da doğal diş gibi kemik içerisinde olmak zorunda olduğunu biliyoruz. Çevresindeki kemik ilk uygulandığı sırada ne kadar iyi ise zaman içerisinde de bu durum devam eder ve kemik desteği yeterli sağlıklı uzun ömürlü implantlar ağızda sorunsuz kullanılır. İmplant uygulma sırasında frezlein çapları ve boyları bellidir. Bu boy ve çapa uygun implantlar yerleştirilir. Kemik içerisinde yuva açıldığında bütün çeperlerde ihtiyaç kadar kemik hacmi kalmalıdır.

Tomogrofi görüntülerinde kemik kalınlığı ölçülebildiği için yerleştirilecek implant çapları da önceden aşağı yukarı belirlenebilecektir.

 

diş implantı

DİŞ İMPLANTLARI

DİŞ İMPLANTLARI

Diş implantları insanların hayatlarında olumlu yönde iyileşme sağlar. İmplantlar görünümü doğal dişler gibi olan, hissettiren ve doğal dişlerimiz gibi işlev gören bir temel sağlamak üzere tasarlanmıştır. Dişlerini kaybeden kişi, dişlerin doğal görünmesini , yüz hatlarının korunacağını bilmesini ister. İmplant diş yaptıran hastalar güvenle gülümseyebilmektedir.

DİŞ İMPLANTLARI NEDİR?

İmplantlar, dişlerin eksik olduğu çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilen minik titanyum vidalardır. Bu metal vidalar diş kökünün yerine geçer. Belirli bir zaman geçtikten sonra yaklaşık üç ile altı ay sonra kemik titanyumla birleşir, yapay dişler için güçlü bir temel oluşturur. Diş etleri boyunca çıkıntı yapan küçük postlar daha sonra implanta bağlanır. Bu direkler, yapay yedek dişler için sabit çapalar sağlar.
İmplantlar ayrıca, diş eksiklikleri yüzünden meydana gelen kemik bozulmasını önleyerek yüz yapısını korumaya yardımcı olur.

CERRAHİ PROSEDÜR

Birçok hasta için, diş implantlarının yerleştirilmesi iki aşamalı cerrahi prosedür içerir. Öncelikle, implantlar çene kemiğinize yerleştirilir. Ameliyattan sonraki ilk üç ile altı ay boyunca, implantlar çene kemiği ile yavaş yavaş yapışan diş etlerinin yüzeyinin altındadır. Bu kaynaşma sürecinde geçici protez takılır ve yumuşak dişe zarar vermeyecek yiyecekler yenmelidir.

İmplant Diş Yapımı

İMPLANT ÖMRÜ NE KADAR?

İmplantın ömrü ile ilgili değişik kaynaklarda farklı bilgiler bulabilirsiniz. İmplant yapımında amaç ömür boyu implant ve üzerindeki protezi kullanmaktır. Ancak kendi dişlerimizde olduğu gibi implant ve üzeri protezlerinde de sorun yaşamak olasıdır. İmplantın bakımı iyi yapılır ise ve düzenli Diş hekimi kontrollerine gider iseniz implantları  kendi dişiniz gibi kullanmanız mümkündür. Ancak bazen ağız bakımının iyi olmaması veya vücudun direncinde azalma olması gibi sebepler ile implant çevresinde yıkım oluşabilir. Diş etinden başlayan ve altındaki kemiğe  kadar ilerleyen enfeksiyonlar implant için tehlike oluşturur hafta belirli bir seviyeye kadar kemik kaybı tolere edilebilir hafta ancak mekanik sınırları aşan kemik kayıtlarında implantların ağızda hareket etmesi ve kaybedilmesi söz konusu olacaktır. Sorun erken teşhis edildiğinde çözüm de mümkündür. İmplant etrafındaki enfeksiyonlu doku uzaklaştırılır ve o bölgenin eski sağlığına kavuşması mümkün olur. Müdahale edilmediği durumda giderek ilerleyen enfeksiyon implant çevresindeki kemik ve erime ve implantın kaybedilmesine yol açabilir. İmplantların kaybedilmesinde diğer bir önemli etkendi. Üzerindeki protezin biyo mekanik özelliklerini hatalı olmasıdır. Bir implant üzerine 3 adet diş yerleştirilir ise tek bir implantın bunu taşınması mümkün olmaz Her implant çapının taşıyabileceği yükler bellidir. Çapı küçük implantın üzerine fazla yük verilmemesi gerekir. Diş Hekimi ağzı bir bütün olarak değerlendirip implantların üzerine gelecek yükleri hesaplayıp ona göre biyo mekanik bir plan yapmalıdır. Aksi takdirde birkaç yıl içerisinde sorunlar ortaya çıkabilir.

İMPLANT NE ZAMAN YAPILIR?

Genellikle diş çekildikten sonra bölgede kemik oluşumunu beklemek iki üç ay bir süre alır. bu süre içerisinde eksik diş bölgesi uygun olduğun şekilde geçici diş ile rehabilite edilir. İmplant yerleştirildikten sonra da ağız bakımının yeterli olması önemlidir. implant yapımı sonrası kemik ile yeterli tutunmayı sağlamak için iki üç ay süre ihtiyaç vardır bazı durumlarda yapılan implantın üzerine hemen diş yapılabilir. Ancak bu diş yüksek çiğneme kuvvetlerine karşı dayanıklı olmaz. Hatta zaten yapımında karşı çenedeki dişlerle temas etmeyecek şekilde hazırlanır.

İMPLANT YAPILDIKTAN SONRA ÜZERİNE DİŞ YAPMAK İÇİN NE KADAR BEKLENİR?

Diş çekimini takiben implant yapılabilir. Ancak çekim bölgesinde enfeksiyon olmaması gerekir. Hastanın ağız bakımının da iyi olması temel gereksinimlerinden bir tanesidir. Yerleştirilen implantın çapı ile çekilen dişin çekim boşluğu arasında boşluk kalacaktır. Bu bölge gerekiyor ise kemik tozu ile takviye edilir. Yüzey teknolojileri geliştirilen iltihaplar artık günümüzde çekim sonrası hemen yerleştirilebilmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken çekimin travması yapılmasını ve çekilen diş bölgesinde hiçbir şekilde enfeksiyon bulunmamasıdır. Aksi takdirde yerleştirilen implant ile ilgili başarısızlık söz konusu olacaktır.

İmplant üzeri zirkonyum diş kaplama

İmplant İçin Ortodonti

Diş çekimi yapıldıktan sonra zaman kaybetmeden eksilen diş boşluğuna diş yapılması önerilir. Çünkü dişler boşluğa doğru yer değiştirirler. Diş kayması olarak bilinen bu durum gerek implant yaparken gerek estetik zirkonyum diş kaplama yaparken engel teşkil eder. Eğri olan dişler olması gereken yere itilmeli ve kapanış da normal pozisyonuna gelmelidir.

Dişlerde ortodonti tedavisi ile düzeltme sağlanabilir. Alışılmış olarak tel takmak akla gelse de artık şeffaf aparey yardımı ile eğri dişlerin düzeltilmesi gerçekleşmesi mümkün olabilmektedir.

Şeffaf aparey ortodonti tedavisinde tel takmadan uygulanan bir yöntem olarak kullanılır. Kayan diş için müdahale edilmesi gerektiğinde şeffaf aparey ile diş yer değiştirebilir. Bu amaç le şeffaf plak tedavisine karar verildi ise süreç şöyle ilerleyecektir.

1-Dişlerden ölçü alınır

2-Bilgisayar üzerinde analiz edilir,

3-Ne kadar sürede kaç adet plak kullanarak dişlerin düzeltilebileceği belirlenir.

Şeffaf plak ücretileri diş teli takma maliyetleri ile karşılaştırıldığında hemen hemen aynı fiyatlar ile uygulanmaktadır.

Tel takmadan ortodonti tedavisi olarak da bilinen şeffaf apareyler ile eğri dişlerin düzeltilmesi yöntemi son beş yıldır uygulanmaktadır. Türkiye’de giderek artan kullanım alanı hastaların bu tedavi hakkında daha fazla bilgi olmasıyla gerçekleşmiştir.

Diş teli takıldıktan sonra dişlerin yeniden hareket etmesini engellemek amacıyla takılan Şeffaf plak ile benzer yapıdadır. Şeffaf aparey ile ortodonti tedavisinde bu plaklar dişleri her seferinde hareket ettirerek istenilen pozisyona getirilmesini sağlar.

Şeffaf plaklarla ortodonti tedavisinde uygulanan fiyatlar alışılmış ortodonti tedavisi fiyatlarıyla aynıdır. Şeffaf plaklar aslında daha yüksek maliyetler ile ortaya çıkmaktadır. Ancak diş teli ile rekabet edebilmesi için şeffaf aparey fiyatları tel fiyatları ile aynı seviyelerde tutulmaktadır. Diş plağı düzenli takıldığında çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Diş teli ile şeffaf aparey tedavi sonuçları arasında fark görülmez. Plaklar ile yapılacak tedavinin sonuçları yapılan planlama aşamasında bitim şeklinde görülebilmektedir. Hasta için en büyük avantajlarından bir tanesi de tedavinin bitmiş halini ekranda görebilmesidir.

Plaklar günde 22 saat kullanılmalıdır. Yemek yerken plaklar çıkarılır. Sıcak içecekler içildiğinde plak zarar görmemesi için çıkarılır. Gün içerisinde dişlerinizin üzerine bir kılıf gibi saran plaklar birkaç gün içerisinde alışırsınız ve takmadığınızda boşluk hissedersiniz. Şeffaf plakların diğer bir avantajı da özel günlerde ve zamanlarda plana çıkararak fotoğraf çektirmek veya sunum yapmak gibi gereklilikleri rahatlıkla karşılamasıdır.

Şeffaf aparey uygulayan doktorlar:

Türkiye’de İstanbul İzmir Adana Diyarbakır Gaziantep İstanbul Avrupa yakası Bakırköy Avcılar küçükçekmece büyükçekmece Beylikdüzü Sefaköy Florya topkapı Bakırköy Bahçelievler bölgelerinde şeffaf diş plağı uygulayan doktor bulabilirsiniz. Şeffaf aparey uygulayan doktorlar farklı tecrübelere sahip olabilirler. Çok sayıda vaka uygulamış doktorlar ile tedavi sırasında yaşayabileceğiniz sorunları da kolaylıkla halledebilirsiniz.

Plak düzenli takılmadığında sonra pişman olan hastalar için yeniden ölçü alıp plan ara plaklar ile desteklenerek devam ettirilmesi mümkündür.  Bu işlem için ilave bir ücret ödenmesi gerekecektir. Düzenli plak kullanan hastalar için tedavi başında söylenen şeffaf plak fiyatları dışında herhangi bir ekstra maliyet olmamaktadır.

İstanbul şeffaf aparey uygulayan diş hekimi:

İstanbul’da şeffaf plaklar ile ortodonti tedavisi uygulayan doktorlar küçükçekmece avcılar Bakırköy Beylikdüzü halkalı bağcılar bahçelievler bölgesinde bulabilirsiniz.

İmplant Diş Kliniği Seçimi

İmplant Kliniklerini Seçmenin 10 Yolu

1. Uzman Diş Hekimleri var mı?

Tecrübeli diş hekimleri, günlük olarak diş implantlarının tedavisi ile dişlerini onarmaktadır. Her cerrahiye yüksek sorumluluk ve dikkatle yaklaşılır.

2. Diş ekibi deneyime sahip midir?

Birlikte uzmanlarımız implant tedavisi ve genel diş hekimliği konularında yüzlerce yıllık deneyimden yararlanıyorlar. Bu deneyim, hastalarımızın her biri için en iyi olanı bildikleri anlamına gelir.

3. Ne kadar implant yerleştirildi.

İmplant Diş Hekimleri kaç adet implant yerleştirmiştir.

4. İmplant başarı oranı % kaç ?

Diş ekibimizin implant başarı oranının ortalamanın çok üzerinde olduğunu söylemekten gurur duyuyoruz – şaşırtıcı bir şekilde% 98. Elbette ki hastalarımız iyi ellerde.

5. Tam teşhis ile ücretsiz danışmanlık var mı?
İmplant tedavisi ile ilgilenenlere danışma hizmeti var mı? Bu, tam diş kontrolü ve implant konsültasyonu, tam ağız panoramik X-Ray, dişeti durum değerlendirmesi ve çiğneme analizi ve ayrıntılı bir tedavi planının sağlanmasını içerir.
6. Ödenebilir fiyatlarla

İstanbul da diş implantları için hizmetlerimizin kalitesini görmelisiniz.

7. Kullanılan implant materyalleri üzerinde ömür boyu garanti

Ekibimiz kaliteleri ve işlevleri nedeniyle BEGO implant dikkatle seçmiştir. Bu kaliteli üreticilerin her ikisi de bir ömür boyu garanti sunuyor.

8. Ödeme seçenekleri gittikçe uygun ödeme

Diş ekibi implant ödeme seçenekleri, hastanın rahatlığı için oluşturulur ve uyarlanır, yani hastalar tedavinin yapıldığı gün alınan tedavi için ödeme yapabilirler

9. Mevcut % 0 ve düşük maliyetli krediler

Belli bir miktarı aşan tedavi planlarında% 0 faizsiz ve düşük maliyetli kredi sağlayabiliriz. Daha fazla bilgi için lütfen finans sayfamızı ziyaret edin .

10. Uygun ameliyat yerleri

Hastalarımızın ve ilgilenenlerin rahatlığı için iki uygun klinik lokasyonumuz tüm önemli ulaşım bağlantılarıyla hizmet vermektedir.
Daha fazla bilgi için, buraya tıklayın .

Ücretsiz bir danışma için rezervasyon yapmak için arayınız.

Neden diş implantına ihtiyacım var?

Neden diş implantına ihtiyacınız olabileğini anlatmaya çalışalım
Doğal dişlerin yanında ya da arasında yer alan diş implantları istikrarlı ve doğal görünümlü yeni bir ‘diş’ edinmenizi sağlar.

Tek bir diş implantı a’ya basit bir diş replasmanı çözümüdür:

Eksik diş
Gevşek bir diş
Kötü bir prognozu olan bir diş (örneğin, çürümüş)
Kırık bir diş
Kırık bir diş
Başarısız bir kök kanalı olan bir diş
Bebek’ dişleri olarak bilinen süt’ dişlerinin ağızda kalması
Diş anomalileri

Yaralanma sonucu hasar gören bir diş – temas sporu, futbol ve basketbol gibi.
Bazı diş hekimliğinde, hastalar acil durumlarda bize başvuruyorlar – hızlı bir diş yenilemesi yapmak istiyorlar.

İmplant Diş

İmplant Diş

İmplant Diş

Uygulanan diş implantları bir ömür boyu kullanılmak amacıyla yapılırlar ancak ürününde olduğu gibi implantlarında belli bir ömrü vardır. Ağzımızdaki doğal dişleri bile belirli bir süre kullanabildiğimize göre implantlar içinde özellikle çene kemiğinin erimesi ve yaşlılık ile beraber doğal atrofi adı verilen kemik yıkımı sürecinden etkilendiği bir gerçektir.

Pazarlama amacıyla bir ömür boyu garantili verilen implant ve üzerindeki diş işin doğrusu sizin implantlara baktığınız kadar size hizmet verebilirler.

İyi bakılan diş implantlarının 30-40 yıl kadar sorunsuz ağızda kaldığı bilinmektedir.  Günümüzde İnsanların sağlıklı bir şekilde ağızda kalma süresi hakkında birçok farklı bilgi edinebilirsiniz. Eğer ağzımızdaki implantları uzun süre kullanmak istiyorsanız yıllık diş hekimi kontrollerine kısaltmadan gitmenizi tavsiye ederim.

Diş etlerinde ve kemik yüzeyinde sorun ortaya çıktığında zamanında tedavi yapılması sayesinde implantınızın ömrü uzayacaktır. Bilinmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi implantların tek başına ağızda hizmet ettiğidir.

İnsanlar ile beraber implant üzerindeki protezlerinin ömrü de son derece önemlidir. İmplantlarda herhangi bir sorun oluşmasa da bunun üzerindeki protezde sıkıntı yaşanabilir. Bu protezlerin tamiri veya tamiri mümkün olmadığı durumlarda yeniden yapılması gerekebilir . Implant ömrünü kısaltan önemli etken diş eti hastalıklarıdır.

Ağız bakımına önem göstermeyen kişilerde dişeti hastalıklarının oluşma ihtimali çok yüksektir. Yeterli ağız bakımının yapılmadığı durumlarda diş eti hastalıkları kısa süre içerisinde oluşur ve ilerler. Diş implantlarının kaybedilmesine sebep olan bu hastalıkların en önemli nedenlerinin başında sigara ve alkol gelmektedir. Bu kötü alışkanlıkları devam ettiren kişiler kendi dişlerinde yaşadıkları olumsuzlukları implantlar ile de yaşarlar. Zaman içerisinde de implant kayıpları oluşur.

İmplantın uzun ömürlü olaması için hastanın günlük ağız temizliğine özen göstermesi gereklidir. Aşırı sert ısırmamasında fayda vardır. İmplant vidaları çiğneme kuvvetini kişiye hisettiremezeler. Kişi diş üzerine ne kadar kuvvet uygulandığını anlayamaz. Çok sert cisimler ısırıldığında  implantın üzerindeki kaplamanın veya protezin kırılmasına neden olabilir.

Düzenli yapılacak diş hekimi kontrollerinde iyi bakım yapılamayan bölgeler belirlenir. buralarda birikmiş bakteri plağı veya diş taşları var ise temizlenir. Bu sayede sorun ilerlemeden çözülmüş olur. Diş taşları temizlenmez ise diş eti enfeksiyonu ve kemik erimesine neden olacağı için implantın kaybedilmesi gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

İyi bakım yapılan ağızda düzenli diş hekimi kontrolleri de uygulanıyor ise implantların ağızda kullanım ömrü ömür boyu olabilir. Ayrıntılı bilgi ve muayene için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ile görüşebilirsiniz.

Sonraki yazımızda implant üzerine uygulanacak dişlerin estetik özellikleri konusuna yer vereceğiz.

Bego Diş

İmplant

İmplant diş, her türlü diş eksikliklerinde çene kemiklerine, eskiden dişlerin bulunduğu bölgelere konulan ham maddesi titanyum olan bir tür vidadır.

Eksik diş neden tedavi edilmelidir

Eksik dişin önündeki, arkasındaki ve karşısındaki dişler zamanla eksik olan diş bölgesini kapatırlar. Eksik diş bölgesinin karşısındaki diş uzar, yanındaki dişler ise eksik diş bölgesine doğru yatarlar. Bu şekilde dişlerine ağızdaki pozisyonlarının bozulması eksik diş bölgesinin yanındaki ve karşısındaki dişlerde dişeti problemlerine, hijyenin iyi sağlanamamasına, diş çürüklerine ve sonuçta bu dişlerinde kaybına neden olur. Bununla birlikte çiğneme etkinliği azalır ve çene ekleminde problemler ortaya çıkabilir.

Hangi durumlarda implant uygulanabilir?

Dişlerimiz sadece çiğnemek için değil konuşmamızı, görünüşümüzü etkileyen bir organımız olduğu unutulmamalıdır. Tek diş eksikliği , birden fazla diş eksikliği ve tam dişsizlik durumlarında implant uygulanabilir.

Diş Klinigi

Diş Klinigi

İmplant tedavisine uygun muyum?

Normal bir yara iyileşme kapasitesi olan, ağız hijyenini sağlayabilecek, yeterli miktarda ya da yeterli miktara ulaştırılabilecek potansiyelde sağlıklı kemik yapısına sahip, implant yapımı için kesinlikle sakınca teşkil eden bazı hastalıkları olmayan herkes implant tedavisi görebilir. Siz kendinizi bir aday olarak görüyorsanız doktorunuz, implantın sizin için doğru bir seçim olup olmadığına karar verir.

İmplant uygulamasının yararları nelerdir?

İmplant, sağlam, rahat ve güvenilir bir uygulamadır. İmplantlar üzerine yapılan protezler, gerçek dişlerin yerini alırken en doğal yapıyı oluştururlar. Eksik dişlerin tamamlanması sürecinde, sağlıklı dişlere dokunulmamış olur. Tüm protezlere oranla çok daha uzun ömürlüdür. Dolayısıyla diş kaybının etkileri fizyolojik olduğu kadar psikolojik de olacaktır. İmplant, doğal dişin yerine geçen bir özel uygulama olarak, diş kayıplarının yol açacağı her türlü soruna kesin ve en sağlıklı çözümü getirmektedir.

İmplantların Bakımı ve Temizliği

 

İmplantların bakımı ve temizliği uzun ömürlü ve başarılı bir restorasyon için çok iyi yapılmalıdır. Dişhekiminiz dikkatli bir implant bakımı için sizin ağzınıza göre detaylı açıklamalarda bulunacaktır. İmplantların bakımı kendi dişlerinizin bakımından çok farklı değildir. Ama buna rağmen ulaşılması zor ve temizlenmesi daha güç yerler olabilmektedir, bunların değişik yöntemlerle temizlenmeleri mümkündür. İmplantların ağız içindeki yabancı cisimler olduğunu düşünürsek temizliklerinin en az kendi dişleriniz kadar hatta daha da önemli olduğunu belirtmek isteriz. İmplant temizliği normal dişlerin temizliğinden pek de farklı değildir.Unutmamanız gereken şey, bu tip bir tedavinin başarılı olması için gerekli en önemli faktörün düzenli ağız bakımıdır.

Günde 2 kez fırçalama, ağız çalkalama suları, diş ipi/arayüz fırçaları, ağız duşu kullanımı ile 3-6 aylık periyotlarda diş hekimi tarafından yapılacak profesyonel bakımlar sayesinde implantlar sağlıklı olarak ağızda kalmaktadırlar. Normal fırçalamada amaç, tüm dişlerin ve diş-dişeti birleşimindeki gıda artıklarının uzaklaştırılması aynı zamanda plak ve diştaşı birikiminin önüne geçilmesidir. Diş ipi, arayüz fırçaları, ağız çalkalama suları ve ağız duşu da iki diş arasındaki ve protez aralarında kalan plak ve gıda birikintilerinin uzaklaştırılmasına yönelik malzemelerdir.

Gülüş Tasarımı

Gülüşünüzden memnun değilseniz modern ve estetik diş hekimliği bir çok opsiyonla karşımıza çıkıyor. “Estetik” Yunanca’da duygu ve duygusallık anlamına gelen “ aesthesia” kelimesinden türemiştir. Estetik diş hekimliği ise ağız ve yüz bölgesinin sağlık ve doğal güzelliğinin yeniden düzenlenmesi anlamında kullanılır. Okumaya devam et

İMPLANT MARKALARI

 İmplant Markası?
Günümüzde implant markaları ve implant üreten firmalar o kadar artmıştır ki, diş hekimliğinde uygulanan yüzü aşkın implant markası bulunmaktadır,

“Şu firmanın ürettiği güvenlidir bu değildir” gibi bir şey söyleme durumumuz söz konusu değildir. Fakat çok iyi bilmekteyiz ki implant yaptırmak isteyen kişilerin kafasını en fazla meşgul eden sorulardan biri bu.

Bizim bu soruya cevabımız ancak şu şekilde olabilir: dental implant üreticilerini kabaca ikiye ayırabiliriz: bu alanda çok uzun süreden beri(20 yılı aşan) üretim yapan, faaliyet gösteren, dolayısıyla ürettiği implantların diş hekimleri tarafından uygulanma sonuçlarını gören, bunun sonuçlarına ve geri dönüşlerine göre kenidini geliştiren, daha güvenli ve uzun ömürlü implant üretmek için araştırma faaliyetlerine yeterince bütçe ayıran, ve dolayısıyla kendini ispatlamış firmalar, bir de henüz yeterince pratik veri elde edemediğimiz, dental implant sektöründe oldukça yeni diyebileceğimiz firmalar söz konusu.

Yine belirtmemiz gerekirse bu ayrım sadece sınanabilirlikle ilgili koyduğumuz bir ayrımdır. Nitekim firmaların güvenirliği, başarısı, deneyimi, kalıcılığı.. vs. gibi bir çok kriter göz önüne alındığında, her bir markayı ayrı irdelememiz gerektiği sonucuna varırız.

ileİMPLANT MARKALARI.